+90542 448 2857 info@sobacim.com

Pelet Makinaları

Atlas pelet makinaları, Kanada, Nijer, Kazakistan, Türkmenistan Almanya gibi dünyanın dört bir yanına Pelet makinası ihraç eden Türkiyenin lider pelet makinası üreticisidir
Sobalar Tutuşturucular - 19 Eylül 2020 Cumartesi, 22:21

Pelet Makinaları

Pelet makinesi, genellikle yemleri paketlemek amacıyla kullanılan çeşitli çapları ve değişik biçimde kalıpları olan delikli pres makinesidir. Pelet makineleri, talaş ya da toz benzeri olan ham maddelerin kapsüller halinde ufak parçalara dönüştürülmesini sağlar.Peletleme işlemi sırasında yüksek ısı ortaya çıkar. Ortaya çıkan bu yüksek ısı sayesinde yoğun bir şekilde peletleme işlemi gerçekleşir.

Atlas pelet makineleri ile istediğiniz büyüklükte peletler elde edebilirsiniz. Odun talaşı, ağaç kabuğu, ekin sapları, fındık, ceviz, badem ve tarımsal ürün atıkları gibi maddeleri de pelet elde etmek için kullanabilirsiniz. Peletleme işleminin amacı, organik atıkları presleyerek depolama ve nakliye masraflarını azaltmak, atıkların şekil ve boyut olarak homojenlik kazanması ve ısınma amaçlı kullanımlarda ise birim hacimden daha çok ısı elde etmektir. Atlas pelet makinesi ile bu işlemleri çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Özellikle hayvan yemlerini ekonomik hale getirmek için kullanılan pelet makinesini birçok farklı işlemde de kullanabilirsiniz. Örneğin talaşlardan elde edeceğiniz peletlerle ısınma ihtiyacınızı ekonomik bir şekilde sağlamış olursunuz ve elde ettiğiniz peletleri evde, iş yerinde, fabrikalarda, otellerde, yurtlarda, fırınlarda, çiftliklerde ve daha birçok yerde kullanabilirsiniz. Peletleme işlemi sayesinde kulladığınız materyali en etkin şekilde kullanmış olursunuz ve böylece büyük tasarruf edersiniz.

Peletleme işlemi için iki çeşit makine vardır. Her ne kadar makineler birbirine benzese de farklı işlevleri vardır. Piyasada genellikle yeşil pelet makinesi yaygın olarak kullanılır. Fakat o makineler Çin malı olduğundan dolayı bir zaman sonra ısıya dayanamaz ve kırılır hatta patlayabilir. Atlas pelet olarak sizle sunduğumuz ürünler Alman kalitesiyle üretilmiş orijinal pelet makineleridir. Makinelerimizin kaliteleri siz değerli müşterilerimiz tarafından test edilip kanıtlanmıştır. 

Bir diğer önemli nokta ise makinelerdeki diskin kalitesidir. Doğru malzemelerle işlenmeyen bir disk zamanla pres özelliğini kaybeder. Bu da presleme işlemini oldukça zorlaştırır. Atlas Pelet olarak pelet makinelerimizin ve disklerimizin üretiminde son derece titiz çalışarak en kaliteli pelet makinlerini ve diskleri en uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz. Yonca pelet makinesi ile yoncalarınızı peletleyebilirsiniz. Besiciler için; kapasitelerine ve isteklerine uygun, son derece dayanıklı ve kaliteli, 2.2 kw’dan 250 kw’ya kadar yonca pelet makineleri üretebiliyoruz.

Yem pelet makineleri ile büyükbaş ya da küçükbaş hayvan yetiştiricileri olarak isteğinize göre yem üretebilirsiniz. Yemde olması gereken vitamin ve minareleri homojen dağıtan yem pelet makineleri size oldukça kolaylık sağlar. Atlas yem pelet makinesi sayesinde büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarınız daha verimli hale gelir.

Talaş pelet makinesi ile talaşları peletleyebilir yakacak ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Böylece peletlenmiş olan talaşlar daha az yer tutar, depolama ve taşıma açısından kolaylık sağlar. Prina pelet makinesi ise pelet üretiminde en avantajlı makinedir. Talaş pelet makinesine göre daha az masrafla daha çok pelet üretir. Ülkemizde de ham maddesi olan prinanın temininde de hiçbir engel yoktur. Yonca pelet makinesi, yem palet makinesi, talaş pelet makinesi, prina pelet makinesi gibi birçok pelet makinesi çeşitini sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca sitemizde palet blulörü ve pelet makinesi disk ve rolesine de ulaşabilirsiniz. 

Sitemizdeki ürünlerimiz 1. Sınıf ürünler olmakla birlikte uzun ömürlü ve garantilidir. Ürünlerimiz kesinlikle Çin malı değildir. Alman teknolojisi ve Alman kalitesiyle hazırlanan ürünlerimiz ihtiyaçlarınızı kolayca giderecek ve size büyük kolaylıklar sunacaktır. Siz de ihtiyacınız olan ürünü atlaspelet.com ile seçebilirsiniz veya sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. WhatsApp hattımızdan ya da iletişim numaramızdan bize ulaşabilir ürünler hakkında bilgi alabilir siparişinizi oluşturabilirsiniz

Pelet makinalari ile ilgili detaylı bilgi www.atlaspelet.com adresinde. 

Bu Konu Hakkında Video


İçerik Görselleri


Pelet Makinaları Pelet Makinaları Pelet Makinaları Pelet Makinaları

Pelet Makinaları Değerlendirmesi

Okuduğunuz Pelet Makinaları konulu bu içerik tüketicinin bilgilendirilmesi amacıyla hazırlanmış olup eğer "Pelet Makinaları" hakkında sorularınız var ise bize iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Bu içerik 4618 defa incelendi.
Yayın Tarihi : 19 Eylül 2020 Cumartesi, 20:42
Editör Mehmet Sarıgül

Etiketler : Pelet Makinesi Pelet Makinası Yem Pelet Makinesi Yonca Pelet Makinası Pirina Pelet Makinası Talaş Pelet Makinası  DİĞER İÇERİKLERE GÖZ ATIN

İllere göre pelet yakıt fiyatları ve il ilçe pelet satış noktaları için web sayfamızı ziyaret ediniz.

Türkiye genelinde pelet satışı yapan firmaların tamamı için web sayfamızı ziyaret edin.
16 Kasım 2021 Salı, 23:46

incele...


Türkiye'nin en iyi yeni nesil pelet makineleri.

Türkiye'nin en verimli pelet pelet makineleri ve pelet makinalarında ki yenilikleri bizimle birlikte inceleyin.
25 Nisan 2021 Pazar, 11:56

incele...


Soba üstü fırın

Soba üstü fırın kullananlar yorumları, nda soba borusuna takılan fırın, özelliği olan kullanışlı emaye kaplı fırınların ucuz ve hızlı bir çözüm olduğu konusunda hemfikirdir. soba borusu fırın fiyatları, nın ucuz olması bir başka cezbedici faktördür.
4 Aralık 2020 Cuma, 23:30

incele...


Fabrika ısıtma sistemleri

Fanli fabrika ısıtma sistemleri uzun ömürlü ve kullanışlı, fabrika atıklarınızı ısıtma da kullanın fabrika nızı bedavaya ısıtın
17 Kasım 2021 Çarşamba, 17:50

incele...


Pelet makinaları

Atlas pelet makinaları, Kanada, Nijer, Kazakistan, Türkmenistan Almanya gibi dünyanın dört bir yanına Pelet makinası ihraç eden Türkiyenin lider pelet makinası üreticisidir
19 Eylül 2020 Cumartesi, 22:21

incele...


Fanlı soba modelleri

Fanlı soba, ülkemizdeki fanlı soba üreticileri, çeşitli modellerde fanlı soba modelleri üretmektedir.
6 Eylül 2020 Pazar, 13:34

incele...


Elektrikli Isıtıcılar

Elektrikli ev ısıtıcıları ve elektrikli ofis ısıtıcıları evinizi ve ofisinizi ısıtırken ev ekonominizi de düşünmek zorundasınız.
5 Eylül 2020 Cumartesi, 23:23

incele...


Tutuşturucular

İnsanoğlu geçmişten günümüze kadar hep ateşe ihtiyaç duymuştur.
20 Ağustos 2020 Perşembe, 22:23

incele...


Mangal Çeşitleri

Şüphesiz mahçe ekipmanları içerisinde olmazsa olmazımızdır mangal.
14 Ağustos 2020 Cuma, 08:27

incele...


Fabrika Isıtıcıları

İmalat sektörünün en büyük sorunlarından biri de kış aylarında fabrikaların ısıtılması fabrika ısıtıcıları.
14 Ağustos 2020 Cuma, 04:30

incele...


Manuel Pelet Sobası

Argesine firmamızında büyük katkı sağlıdğı elektriksiz manuel pelet sobaları elektrikli pelet sobalarına göre çok daha kullanılışlı.
14 Ağustos 2020 Cuma, 03:08

incele...


Pelet Sobası

Bilindiği üzere pelet sobaları bio kütle yakıt olarak tabir edilen ormanatıkları ve tarımsal atıklardan imal edilen pelet yakıtı kullanır.
14 Ağustos 2020 Cuma, 02:33

incele...


Pelet Brulörleri

Pelet brulörü, piyasada yaygın olarak kullanılan doğalgaz brulörü kadar olmasada öne çıkan bir brulör çeşididir.
13 Ağustos 2020 Perşembe, 15:49

incele...


Pelet Nedir?

Pelet nedir ve neden pelet yakıtı Avrupa' da özellikle Avrupa' ya doğalgaz ihraç eden Rusya' da yaygın olarak kullanılmaktadır.
13 Ağustos 2020 Perşembe, 14:50

incele...


Elektriksiz Pelet Brulörü

Elektriksiz pelet brulörleri, firmamızca üretilen Türkiye' de ilk olma özelliğine sahiptir.
20 Ağustos 2020 Perşembe, 22:25

incele...


Döküm Şömineler

Döküm şömine sobalar kış aylarında evlerimizin vazgeçilmezidir.
13 Ağustos 2020 Perşembe, 12:23

incele...


Klasik Sac Sobalar

Ülkemizde klasik sac soba çeşitleri bölgelere ve ustalarına göre değişiklik göstermektedir.
20 Ağustos 2020 Perşembe, 22:24

incele...